Šodien, izmantojot ļoti zinātnisku metodi kopā ar mūsdienu advencētām tehnoloģijām izmērīju trases garākā ceļa un dažu atsevišķu posmu garumu. Šī ir ļoti svarīga ziņa ar nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas zinātnē un vēsturē!
Tātad, šajā zinātniskajā ieguldījumā neatsveramu lomu spēlēja Google maps pakalpojums, kurš ir brīvi pieejams mūsdienu pētniekiem. Ar tā palīdzību cilvēki veidoja mākslu, tas palīdzēja atklāt "cilvēces šūpuli," seno Amazones pilsētu El Dorado, kādu meteorīta krāteru Ēģiptē, Romas ruīnas, Atlantīdu, iepriekš neatklātus mežus un daudz ko citu. Taču, mans neliels pētījums nav mazsvarīgāks par augstāk minētajiem niekiem.
Kartē var redzēt teorētiski tikai trīs krāsas - sarkanu, zaļu un zilu, taču dēl sarkanās līnijas garuma, zaļā līnija šķiet brūna un zila - violēta.
Pēc maniem aprēķiniem:
- Trases kalnainā daļa (zaļš/brūns) ir 2.414 km gara.
- Īsais aplis (zils/violets) ir īsākais un kopā ir 2.349 km garš.
- Trases garākais maršruts (sarkanais/brūnais/violetais) sastāda 5.503 km garumā!
- Jāpiebilst, ka parasti trasē ir pieejami tikai kalnainais posms un mazais aplis, kopā ar visu ceļu atpakaļ, kas kartē sanāk zaļais posms un sarkanais starp brūnu un violetu, sastāda 5.158 kilometrus.
Nu tad beidzot apmierināju savu zinātkāri! Ceru, šī ziņa būs noderīga citiem zinātkāriem cilvēkiem!
Paldies par info! Vērtīgi!
AtbildētDzēstVēl būtu interesanti ar altimetru pamērīt kāpumus un kritumus trasē, tb. reljefu.
AtbildētDzēstSuper! Sen jau gribēju uzzināt cik km tad īsti sanāk noskriet, paldies tev
AtbildētDzēst:)
MILZĪGS PALDIES TEV!!! Beidzot! :-) P.S. Es parasti cilpoju to 5,158 km astoņnieku. Tikai kā tas var sanākt tik garš, ja 2,414 + 2,349 = 4,763 (plus vēl tas pārejas posmiņš sarkanā krāsā, tur kādi 50 m tikai).
AtbildētDzēst