
16 februāris 2012
Cietokšņu anatomija (papildināts)
Jau labu laiku atpakaļ pamanīju cilvēku interesi par cietokšņiem un nolēmu apgaismot par cietokšņu uzbūvi, kāpēc tā vēsturiski veidojās, priekš kam tiem ir vajadzīgas tranšejas pilnas ar ūdeni un kā paspīdēt ar savām zināšanām nākamreiz, kad iesiet garām Bastejkalnam vai pāri Rīgas kanālam.
Cietoksnis ir militāras konstrukcijas paredzētas pozīcijas aizsardzībai un cīņai. Cietokšņi un to daļas mainījās laika gaitā, jo evolucionēja arī ieroči, to efektivitāte uzlabojās, tika izgudroti arī jauni veidi kā tikt pāri vai cauri aizsardzībai. Cietokšņi evolucionēja aptuveni līdz 19. gadsimtam, kad no lielā mūra sienām palika vien tikai zemes valnis/uzbērums. Nav īsti skaidrs kad ko var saukt par cietoksni, jo to pašu vienu zemes uzbērumu ir grūti nosaukt par cietoksni, kaut arī tas ir evolucionējis cietoksnis, kamēr pilsētas mūris ir tikai daļa cietokšņa. Tad tiksim skaidrībā ar visu pēc kārtas.

10 februāris 2012
Ilgi gaidītais ziemas izbrauciens uz kodolraķešu bāzi

Šoreiz R-12U kodolraķešu palaišanas bunkurā izdevās sekmīgi iekļūt un objekta pētīšana varēja sākties.
08 februāris 2012
Gadu ieilgušais izbrauciens uz Eleju
Jau vairāk nekā mēnesis pagāja kopš Karavīra maizītes 4 un neviens no mums īsti nebija apmeklējis nevienu slēpni un pagāja jau gandrīz gads no dienas, kad sarunājām "drīz doties uz Eleju," tāpēc arī nolēmām beidzot īstenot savu ieilgušos apņemšanos un labot vēsturisku netaisnību.